Az MTHFR tanácsadás kialakítása
Az egészségügyi szűrővizsgálatokon való rendszeres részvétellel megelőzhető a különböző krónikus betegségek kialakulása. A szűrővizsgálatokon az adott időben zajló testi állapotokat mérhetjük meg. pl. az éhgyomri vércukrot, a máj- és vese működésének paramétereit, az elektrolit szinteket stb.
A betegségek megelőzésében az elsődleges célpont az egészséges életmód kialakítása. Az MTHFR tanácsadás kialakításával lehetőséget adunk a szűrővizsgálaton résztvevőknek, hogy a múltból a jövőbe tekintsenek.
Még az orvosok közül is kevesen tudják, hogy MTHFR szerepe legalább olyan fontos, mint a C- vagy D-vitaminé, melyek jelentőségéről szinte mindenütt szó van.
Az MTHFR központi szerepet játszik az egészséges sejt működésében, csökkent működése számtalan betegség kialakulásához vezethet. Pl. szív-és érrendszeri betegségek, mélyvénás thrombózisok, tüdőembólia, stroke, emésztőrendszeri daganatok kialakulása, habituális vetélések, meddőség, polycisztás ovárium szindroma, magzati korban velőcsőzáródási rendellenességek, Down-szindróma, felnőttkorban Alzheimer kór, pánik betegségek, pajzsmirigybetegségek, 2-es típusú cukorbetegség stb. A nemzetközi szakirodalom több, mint 100 diagnózisban talált összefüggést az MTHFR és a betegségek között.
Az általunk alkalmazott csúcstechnika lehetővé teszi azt, hogy a korábbi vérvételekkel ellentétben a mintavétel már szájnyálkahártya kenetből is biztonsággal elvégezhető.
Az MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpontban működő Deltabio 2000 Kft Molekuláris laboratóriumában vizsgálják meg a paciens mintájában az MTHFR enzimet.
Az eredmények birtokában az MTHFR tanácsadáson a paciensek számára értékeljük a kapott eredményeket és javaslatot teszünk a terápiára és az életmód átalakítására.
Mikor gondoljunk arra, hogy felkeressük az MTHFR tanácsadást?
Az MTHFR tanácsadásra mit hozzon magával a páciens?
Dr. Soós Györgyi
labor szakorvos, molekuláris genetikai szakorvos
30-249-4405